Ciekawe miejsca w Polsce na weekend czerwcowy 2018

Udostępnij Skomentuj (2)

Długi weekend czerwcowy będzie kolejną okazją do tego, aby zaplanować wiosenny wypoczynek! Jeżeli nadal szukacie ciekawych miejsc na wyjazd w czerwcu, podpowiadamy gdzie warto się wybrać. W Polsce naprawdę ich nie brakuje!

Co wybrać: wypoczynek na nadbałtyckiej plaży, tatrzańską wspinaczkę czy mazurskie żeglowanie? A może w tym roku warto przełamać schemat i wyruszyć w podróż do mniej znanych regionów kraju? Przedstawiamy ciekawe miejsca w Polsce, które czekają na odkrycie przez szeroką rzeszę turystów.

 

Weekend w czerwcu na Kaszubach

 

Jeśli tegoroczny długi czerwcowy weekend mimo wszystko chcecie spędzić nad morzem, Kaszuby będą świetną turystyczną destynacją! To bez wątpienia jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów naszego kraju. Jego największym bogactwem są lasy, rzeki oraz jeziora. Podczas weekendu czerwcowego warto wypoczywać nad "Kaszubskim Morzem", czyli kompleksem Jezior Wdzydzkich, które tworzą park krajobrazowy.

Zobacz oferty noclegów w poszczególnych miejscowościach i wybierz najleszy dla siebie:

Noclegi w Bytowie

Noclegi w Człuchowie

Noclegi w Kartuzach

 

Na Kaszuby warto wybrać się też na "polowanie" z aparatem fotograficznym! W regionie znajduje się bowiem wiele wież widokowych, z których rozciągają się malownicze panoramy. Szczególnie polecamy tę znajdującą się na szczycie Wieżycy - najwyższego wzniesienia na całej Nizinie Europejskiej, liczącego sobie 328,6 m n.p.m.! Po pokonaniu prawie dwustu stopni będzie można podziwiać wspaniały widok na Wzgórza Szymbarskie. Inne tego typu budowle znajdują się między innymi we Wdzydzach Kiszewskich, na Górze Lemana, Siemierzyskiej oraz w Fojutowie.

Chcecie zobaczyć świat z perspektywy olbrzyma? Długi weekend w czerwcu warto więc poświęcić na wizytę w Kaszubskim Parku Miniatur w pobliżu Kartuz! Znajduje się tu 60 makiet budynków w zmniejszonej skali, przedstawiających budynki kaszubskie, ale nie tylko. Oprócz tego najmłodsi odwiedzający na pewno chętnie zajrzą do Bajkowej Krainy aby poznać Kaczora Donalda, Siedmiu Krasnoludków albo Shreka. Ci trochę starsi, szukający dreszczyku emocji, powinni zajrzeć do Zamku Strachu, w którym podobno mieszka hrabia Dracula. Zwiedzanie można zakończyć w mini zoo, które jest domem dla wielu sympatycznych zwierzaków.

 

Spragnieni słońca turyści mogą korzystać z kąpielisk albo uprawiać sporty wodne. Panują tu doskonałe warunki dla żeglarzy, kajakarzy oraz wędkarzy. Na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wyznaczono także trasy dla rowerzystów. Ich łączna długość liczy 156,5 kilometra!

 

Jest to świetna propozycja dla osób, które chcą aktywnie spędzić długi czerwcowy weekend! Proponujemy trasę rowerową wytyczoną dookoła Jezior Wdzydzkich. Jej długość liczy prawie 50 kilometrów i prowadzi przez najpiękniejsze miejsca Kaszub Południowych. Podczas wycieczki warto zatrzymać się na chwilę przy wieży widokowej we Wdzydzach Kiszewskich, z której rozciąga się widok na krzyż Jezior Wdzydzkich. Po drodze, oprócz przyrody, można podziwiać tradycyjną architekturę kaszubskich wiosek oraz zabytki sztuki sakralnej.

Mniej doświadczeni rowerzyści mogą wybrać jedną spośród krótszych tras, np. Pętlę Lipno czy Przytarnia.

 

Czerwcowy weekend w Borach Tucholskich

 

Jeśli chcecie spędzić czas na łonie natury - polecamy Bory Tucholskie. To wprost wymarzone miejsce na czerwcowy wypoczynek! Tylko tutaj znajdziemy wioski tematyczne - ptasią, miodową i górniczą, w których na turystów czeka wiele atrakcji, jak na przykład warsztaty rękodzielnicze czy lekcje edukacyjne. W Borach Tucholskich będą dobrze się czuć także wielbiciele aktywnego wypoczynku. Jedną z atrakcji regionu na długi czerwcowy weekend będzie spływ kajakowy rzeką Brdą.

 

Już teraz znajdź najlepszy nocleg w okolicy! Zobacz ofery: Noclegi w Tucholi

 

Brda to jedna z najpiękniejszych tras kajakowych nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Planując weekend w czerwcu warto pomyśleć właśnie nad spływem tą rzeką. Szlak prowadzi przez malownicze tereny - po drodze mija się jeziora oraz gęste lasy. Oprócz tego cała trasa jest bardzo wygodna i świetnie oznakowana. Poruszanie się po niej dodatkowo ułatwia fakt, że rzeczne dno na sporej długości jest żwirowe i słabo zarośnięte roślinnością.

Szlak rozpoczyna się w miejscowości Świeszczyno i później prowadzi przez malownicze okolice. Kajakarze mają szansę zobaczyć najpiękniejsze miejsca Borów Tucholskich, gdzie znajduje się przełom Brdy. Jest on nazywany Piekiełkiem i stanowi rezerwat przyrody. W tym miejscu trzeba szczególnie uważać, ponieważ w nurcie wody można natknąć się na kłody oraz duże głazy. Przełom kończy Jezioro Kronowskie, które ma bardzo urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatokami.

Dodatkową atrakcją spływu kajakowego Brdą są łagodne, piaszczyste brzegi, łatwo dostępne od strony rzeki. Można więc bez przeszkód odpocząć w ciągu dnia lub rozbić obozowisko na noc. W pobliżu Brdy można znaleźć też wiele profesjonalnych kempingów oraz pól namiotowych, więc zorganizowanie noclegu na pewno nie będzie problemem.

Zobacz oferty pól namiotowych w regionie, wejdź: Pola namiotowe w Borach Tucholskich

 

Weekend w czerwcu na Roztoczu

 

Gdzie na weekend czerwcowy pojechać z całą rodziną? Oczywiście na Roztocze! Region wyróżnia się wspaniałymi krajobrazami, architekturą i zabytkami. Co roku wielu plażowiczów wypoczywa w Krasnobrodzie, gdzie znajduje się jedno z większych kąpielisk z piaszczystą plażą w pobliżu sosnowego lasu. Podczas weekendu czerwcowego warto odwiedzić także malowniczy Zwierzyniec! Ponadto na Roztoczu znajduje się wiele tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Warto więc zaplanować na weekend w czerwcu rodzinną rowerową wyprawę.

 

Nie czekaj do ostatniej chwili aby zarezerwować nocleg na Roztoczu, wejdź i zobacz:

Noclegi w Krasnobrodzie

Noclegi w Zwierzyńcu

 

Decydując się na zwiedzanie Roztocza na rowerze podczas weekendu w czerwcu warto wiedzieć, że ze względu na różnorodny krajobraz zostało ono podzielone na część Zachodnią, Środkową oraz Wschodnią. Cały region można przejechać na dwóch kółkach Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, który warto podzielić przynajmniej na trzy etapy. Wiedzie on nie tylko przez polską, ale także ukraińską część regionu.

Pierwszy etap liczy około 100 kilometrów i prowadzi z Kraśnika do Zwierzyńca. Trasa biegnie przez Roztocze Zachodnie i jest okazją do podziwiania unikatowych wąwozów lessowych. Najbardziej efektowne można zobaczyć pomiędzy miejscowością Batorz a Turobin. Różnorodność krajobrazu sprawia, że za każdym zakrętem odkrywamy coś nowego i zaskakującego. Kolejny etap wycieczki, liczący 87 kilometrów, prowadzi ze Zwierzyńca do Hrebennego. Szlak wiedzie przez Środkową i Wschodnią część regionu, który porośnięty jest gęstymi lasami poprzecinanymi rzekami i strumieniami. W ich korytach powstały szumy, czyli niewielkie wodospady. Aby zobaczyć całe Roztocze koniecznie trzeba pojechać również na Ukrainę. Ostatni etap Centralnego Szlaku Rowerowego wiedzie bowiem z Rawy Ruskiej do dzielnicy Lwowa - Borzechowic. Na szlaku znajdują się między innymi malownicze wsie i miasteczka. Jest to propozycja dla prawdziwych pasjonatów dalekich wypraw, ponieważ ukraińska część szlaku nie jest oznakowana.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (2)

  • Marek Karolina Baranowscy

    A my polecamy Kaszuby :)
    Spływ kajakowy po Brdzie :)
    http://kayaks.pl/kajaki-majowka-splyw-majowy/

  • Zdecydowanie polecam Roztocze. Zakochałam się w tym regionie. Chyba nigdzie nie jest tak pięknie

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!