Według synoptyków początek czerwca rozpocznie się ciepło! To idealny czas aby zaplanować wypoczynek w przyjemnym miejscu. Przekonajmy się więc, jaka czeka nas pogoda na weekend czerwcowy 2015.

Długoterminowa prognoza pogody

 

Długoterminowa prognoza pogody jest bardzo pożądana wśród osób planujących wyjazd na wczasy. Należy jednak mieć na względzie, że prognoza pogody najlepiej sprawdza się kilka dni przed interesującym nas terminem, dlatego też niejednokrotnie spekulacje na temat pogody zmieniają się.

 

Niemniej jednak większość serwisów pogodowych zgodnie twierdzi, że pogoda na długi weekend czerwcowy będzie korzystna, choć nie unikniemy częstych opadów deszczu. Boże Ciało będzie ciepłe, jednak kraj podzieli się na dwie sterfy - deszczowe południe oraz słoneczną północ. Taka tendencja utrzyma się do samego końca długiego weekendu w czerwcu.

 

Zaplanuj weekend czerwcowy już dziś i zobacz noclegi w najpopularniejszych regionach Polski:

Noclegi na Mazurach

Noclegi w Tatrach

Noclegi na Wybrzeżu Bałtyckim

 

Pogoda na czerwiec


Pogoda na czerwiec na początku miesiąca niestety będzie burzowa choć ciepła. Minimalne temperatury powietrza na weekend czerwcowy spadną do ok. 16 stopni Celsjusza. Początek czerwca będzie obfitował w opady deszczu oraz częste burze. Będzie ciepło aczkolwiek wilgotno. Pogoda będzie bardzo niespokojna, ale na miarę lata. W ogólnym bilansie pogoda na czerwiec może obfitować w dość wysokie temperatury jednakże będzie deszczowo i nie unikniemy częstych burz.